Advertisements

Jurgen Klopp nuk e ka ndermend të lë Liverpoolin për Bayernin!

Jurgen Klopp është një prej emrave më të përmendur për të marrë drejtimin e Bayern Munich.Por vetë gjermani, kur është pyetur nga gazetarët në lidhje me të ardhmen e tij, ka insistuar që nuk dëshiron të largohet edhe pse atë e dëshiron në ekip një legjendë si Franz Beckenbauer.

“Kam një kontratë me Liverpoolin deri në vitin 2022 dhe askush nuk do që ajo të përfundojë para kohe. As nga pronarët, as nga ana ime, nuk ka tendencë në këtë drejtim, kështu që askush nuk duhet të mendojë për këtë”, deklaroi Klopp. “Franz thotë një fjali të tillë për mua dhe shkakton shumë zhurmë, por se besoj ta ketë pasur seriozisht”. “Unë jam shumë i lumtur që jam pjesë e Liverpoolit dhe nuk mendoj se misionit tim këtu po i vjen fundi”, theksoi ai. Nesër Liverpooli luan ndeshjen e parë çerekfinale ndaj skuadrës së Portos.

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close