Advertisements

Moti sot në Kosovë

ATSH/- Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat vende-vende ka mundësi të shoqërohen me reshje lokale shiu, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në fushat barike pritet të ketë rënie, duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales.

Temperaturat minimale parashikohen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashikohen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 2-11 m/s./

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close