Advertisements
Ultimate magazine theme for WordPress.

Njoftim nga komuna e Deçanit me rastin e ceremonisë së varrimit të ish-luftëtares së UÇK-së ,Fetnete Ramosaj

Të nderuara familje të Dëshmorëve , Martirëve, Veteranë dhe Invalidë të UÇK-së qytetarë të nderuar nga të gjitha viset shqiptare. Ju njoftojmë se është ndarë nga jeta eprorja e UÇK-së, aktivistja e hershme, gazetarja, publicistja, reporterja e luftës, luftëtarja e lirisë, faktmbledhësja e faktruajtësja, e një arkive të tërë për Kosovën Fetnete Ramosaj.

Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së të dielën më 07.04.2019 organizon ceremoninë e varrimit sipas kësaj agjende: Ora 12:00 -13:00 Homazhe në Hollin e Pallatit të Kulturës ,,Jusuf Gërvalla ” në Deçan Ora 13:00 Mbledhje Komemorative në Pallatin e Kulturës ,,Jusuf Gërvalla” Ora 14:00 Ceremonia e varrimit në Kompleksin Memorial ,,Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan. Pjesëmarrja juaj nderon luftën e shejtë të UÇK-së!

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close