Advertisements

Rexhep Hoti:Serbia planifikoi vrasjen e qytetarëve të Kosovës

Në emisionin “STRIKE”, në Radio Televizionin e Kosovës (RTK3), i ftuar ishte koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Kosovës, Rexhep Hoti. Ai ka folur për 20 vjetorin e luftës së Kosovës, për ndërhyrjen e NATO-së kundër barbarisë serbe.

“Në kuadër të dialogut ne duhet të vijmë në diskutim edhe çështjen e vrasjeve sistematike të shqiptarëve të Kosovës nga ana e Serbisë. Ekzekutimet kanë ndodhur në mënyrë matematikore, ata e kanë ditur se sa duhet të vrasin dhe kur të vrasin. Pra kishte një planifikim për vrasje, dhe nuk ishte spontanitet”, tha ai në emisionin “STRIKE”, në Radio Televizionin e Kosovës (RTK3)./rtklive

 

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close