Për të larguar dhimbjen e migrenës

Migrena, e cila është një nga llojet e dhimbjeve të kokës, është një dhimbje që shkaktohet në njërën anë të kokës (ndonjëherë në të dyja).

Mund të shoqërohet me fotofobi, të përziera dhe vjellje. Stresi, nxehtësia e tepërt, qëndrimi për shumë orë pa ngrënë dhe pagjumësia janë disa nga shkaqet e migrenës. Por lajmi i mirë është se ju nuk do të keni më nevojë për të helmuar veten, pasi këshilla për t’i dhënë fund dhimbjes është: përdorni vetëm fara limoni.

Limoni është një frutë agrume, i pasur me vitaminë C dhe minerale të tilla si kaliumi, i cili tashmë është i njohur për përfitimet e tij në gatim dhe estetikë.

Ai gjithashtu ka vlera të rëndësishme që ndihmojnë në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve të tilla si dhimbje koke dhe migrenë. Kjo është për shkak se limoni ndihmon në bonifikimin e enëve të gjakut dhe trajton hipertensionin, i cili zakonisht lidhet me këtë lloj dhimbjeje.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close