Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane -Eurovizion

Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja Jonida Maliqi e cila e nisi karrierën e saj muzikore që në moshën 13-vjeçare.

Ajo do të prezantohet në gjysmëfinale me këngën “Ktheju tokës” dhe synon që të rikthejë Shqipërinë në finalen e këtij festivali.

Maliqi do të performojë e 14-ta me radhë në skenën në Tel Aviv.

Vet Maliqi shpjegoi se kënga është dedikim për shqiptarët, sidomos ata të Kosovës, të cilët janë detyruar të lënë tokën e tyre për të emigruar në vende të tjera.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close