Advertisements

Isa Mustafa (LDK) paraljmëron mocion për rrëzimin e qeverisë

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka bërë të ditur se gjatë kësaj jave do të takohet me të parin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për të bashkërenditur veprimet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj.

Mustafa tha se gjithashtu do të ftojë edhe Kryetarin e PSD-së, Shpend Ahmeti për të diskutuar lidhur me veprimet e përbashkëta.
Duhet përkujtuar se çështja e mocionit për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës është në diskutim e sipër tash e disa kohë.
Postimi i plotë:
Miq të nderuar,
Gjatë kësaj jave do të takohemi me Kryetarin e Lëvisjes Vetëvendosje, z. Kurti për të bashkërenditur veprimet për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë aktuale dhe përmbysjen e Koalicionit PAN. Po ashtu, gjatë javës, do të ftoj edhe Kryetarin e PSD-së, z. Ahmeti të diskutojmë dhe të merremi vesh për veprime të përbashkëta. IM

Autor: RTKlive

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close