Advertisements

Themra akilit kutia pandores

Nga Genci Gjakaj

(Ata jane budallenj apo ne ne fakt akoma dhe sot )
Perse Serbet Greket hedhin miliarda per te na paraqitur si vend musliman ne syte e EUROPES dhe investojne fuqishem tek ne ne kte drejtim me sherbetoret e tyre shqipfoles qe ju sherbejne Kte pyetje te thjeshte sot duhet ti bej vetes cdo shqiptar per te na nderuar dhe mar pervetsuar indetititetin ton ilir europian e me pas hequr ne nga kto toka ne se na quajne te ardhur etni muslimane arabe T bejne pastrim etnik keshtu kta shqiptar per shkat te injorances ju sherbejne atyre serbve grekve ne vetvrasjen e tyre akoma dhe sot !
E thjeshte ta kuptosh me pas per te na marr tokat dhe vrare gje qe ka ndodhur me popullsin muslimane kosove greqi maqedoni mal te zi !

Ju te ikurit kemi len tokat atyre serbve grekve dhe jeni mbledh te gjith ne ILIRIN (shqiperin) e vogel TE ZVOGELUAR tashme ketu dhe beni sikur se kuptoni shkakun e vertet te PASTRIMIT ETNIK qe ju ka ndodhur !Por thuajeni te verteten qedhe kjo gje ka ndikuar qe te zem mend sot mos te ndodhi me e te mesojme te verteten esado e hidhur te jet per kedo qe te marrim masat sot te mos zhdukemi si komb !!!
Ka gje qe nuk esht e vertet ketu ? Por kundershtimi duhet me fakte !!!
CFAR PRESIM GOTITJEN E FUNDIT PO NUK NDRYSHUAM DHE REAGOJME FUQISHEM SOT !
TE MESOJME NGA HISTORIA DHE NGA ATO QE KEMI HEQ DHE TE GJEME SHKAURN QE TJU PERGJIGJEMI ME ZGJUARSI ARMIQVE TAN SHEKULLOR DHE SOT
E MENDONI KU JEMI NE FIJE TE PERIT SOT PRAP

Kthehuni rrenjve tona dhe adn ton ilire europiane kjo eshte rruga vetme per shpetimin e kombit ton goditja me e madhe per ata qe s na duan jua hedhim ne ere investimin e tyre te madh ketu qe kan kohe qe investojne fuqishem
Kete gje duhet ta kuptoj mire sot cdo shqiptar i vertet
TE TREGOJ NJE HERE TE VETEME ZGJUARSI MAKSIMALE rruge tjeter ska per shpetimin e kombit ILIRIAN SOT TE ZVOGELUAR SHUME DHE PER FAJIN TON !NDRYSHE DO THON NJ DITE NJE KOMB SUPER I MADH DHE I CIVILIZUR DHE I FORTE U VETVRA U ZHDUK PER SHKAK TE INJORANCES SE VET QE I FUTEN TE TJERET!
Pra serbet greket duke na paraqit si vend musliman kan gjet formulen THEMREN E AKLIT kan gjet armen me efikase pa lufte ball par ball kan marr kalan nga brenda dhe kan arritur te marin fitore toka gjithcka dhe cdo gje qe kan dashur PRA NA KAN MARR ATDHEUN TON TOKEN TON na kan percar dhe kush eshte shkaku !!
!Pse behemi dhe ne baskpuntor me ta ne kte gje per zhdukujen e racest ton kultures ton tokes ton te sterlashte dhe faljes nga ana jone atyre tja lem atyre te gjithckaje tonen duke i ber nje super dem ktij kombi te sterlashte ilir europian por duhet te jemi ne te paret qe dueht sot te ndryshojme !

Via Qamil Zekolli

 

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close