Advertisements

Guardiola merr postin e trajnerit te Juventusit?

Marco Barzaghi, gazetari i “Sport Mediaset”, ka gëzuar tifozët bardhezi mëngjesin e sotëm duke konfirmuar zërat për transferimin e Guardiolës. Klubi bardhezi po punon në fshehtësi për të sjellë në Torino strategun katalanas në Torino.

Duke shfrytëzuar profilin e tij në Twitter, ai zbulon një prapaskenë të bujshme. Juventusi ka në dorë Sarrin, ndërkohë që është në ndjekje edhe të dy strategëve të njohur Pochettino dhe Klopp.

“Më ka telefonuar një agjent dhe më ka thënë që të hënën do të jetë dita e Guardilolës te Juventusi. Është në kontratës me atë që dija. Gjithsesi bëhet fjalë për një agjent shumë të rëndësishëm që di disa gjëra për Juventusin”, deklaroi agjenti.

Në këtë mënyrë konfirmohen raportimet e disa gazetarëve në disa portale të ndryshme, por mbetet të shohim në fillimin e javës së ardhshëm për zhvillime të reja.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close