Advertisements

Mjafton gjysmë ore shi dhe një pjesë e udhës dalëse Gjilan-Bujanoc,shndrrohet në “liqe”

Një ditë qershori ,jo nga ato të zakonshmet e nxehtë por e freskët dhe me shi ishte sot më datë 02 në Gjilan.Është e diel,por punohet dhe ndërtohet e kush pyet për ligjet dhe të drejtat e punëtorëve për pushim!

Nuk është kjo në fokus por shiu dhe situatat që krijohen nga dukuri natyrore të cilat pastaj nxjerrin në pah punën dhe ndërtimet pa kriter!

Prej ndërtimit të udhës dalëse nga Gjilani për Bujanoc,ajo që është menduar të ishte si një copëz autoudhe ,kanë dalë probleme infrastukturore për pjesë të asaj ane si dhe për biznese.

Këto janë probleme me ujin e shiut i cili për pak kohë vërshon.Sikur ai që ka pompa e parë e benzinit në dalje.Por jo vetëm!

Ja ,(shiko fotot ) se si është bërë “liqe”,kjo udhë diku në kilometrin e dytë afër rrethit,te pompa tjetër,pas reshjeve paksa më të denduara të shiut ,për afro gjysmë ore.

Cili është problemi këtu?Ka një kriter apo rregulla,ose çfare kur ndërtohet një udhë!?Duhet apo nuk duhet të bëhen edhe kanale filtrimi apo jo!Kësaj i thonë mabaro punën shkel e shko./Xh.Arifi/Proinformacion.com

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close