Facebook pezullon instalimin e aplikacioneve në telefonat Huawei

ATSH-AFP/ – Aplikacionet e “Facebook” nuk do të instalohen më paraprakisht në telefonat e rinj të kompanisë kineze “Huawei”, që është prekur nga sanksione amerikane të ndërmarra në emër të sigurisë kombëtare në mes të konfliktit tregtare mes Pekinit dhe Uashingtonit, njoftoi sot rrjeti social amerikan.

“Megjithatë, pronarët aktual të smartfonëve ‘Huawei’ që kanë aplikacionet ‘Facebook’, ‘WhatsApp’, ‘Instagram’ mund të vazhdojnë t’i përdorin dhe t’i përditësojnë ato”, thekson kompania amerikane, duke konfirmuar informacione të dala në media më përpara.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close