Lulzim Basha i pandehur për lobimin rus në SHBA/ Rama: Pastrim i pastër parash

ATSH/- Kryeministri Edi Rama reagoi sot ndaj lajmit për marrjen të pandehur nga Prokuroria për lobimin rus në SHBA të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe dy funksionarëve të lartë të kësaj partie, ish-sekretari i Përgjithshëm Arben Ristani dhe financieri Ilir Dervishi.

Gjatë një takimi me banorët e njësisë njësisë nr.11 në Tiranë, ku shoqërohej nga kryetari i bashkisë, Erion Veliaj dhe deputeti i PS-së, Ulsi Manja, Kryeministri Rama theksoi se “ai është pastrim i pastër, minimumi. Imagjino ta kishim bërë ne, se çfarë kush e di se ku do ishim”.

“Ata duhet të tregojnë ku i kanë gjetur paratë, ai 7 herë ka thënë gjëra të ndryshme, u mblodhën 100 shqiptarë Nju-Jork e i mblodhën lekët, por unë nuk i njoh, u mblodhën 100 bamirës për të mbështetur gjeniun e zhvillimit”, – theksoi Rama.

Kreu i qeverisë u shpreh se “gaboi keq shumë Basha që pas marrëveshjes e kompleksuan ata. E vetmja gjë prej lideri që ka bërë ka qenë marrëveshja. E vetmja gjë me mend”.

“Në 2013 ishim në opozitë fituam me PD-në e Saliut. Tani nuk paskemi mund dot Lulin në 2017 dhe kemi blerë zgjedhjet, i bie që ka qenë PD më e dobët me Saliun se me Lulin. Saliun e ke mund me të drejtë dhe Lulit ia paske marrë”, – tha Rama.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close