Ministrja e drejtësisë së Serbisë,Kuburoviq:”Prishtina duhet të jetë e shqetësuar, prokurori i speciales ka kërkuar dokumente nga Beogradi”

Ministrja e drejtësisë ka njoftuar “se nuk ëshë e sigurtë që Hashim Thaçi ,Ramush haradinaj dhe kadri veseli mund të jenë që në fillim nën goditjen e gjykates speciale.Sipas saj po të egzistonte dëshira për këtë ,ajo do të ndodhte”

Ajo ka folur edhe për iniciativen për formimin e Tribunalit për krimet serbe në Kosovë.Kuburoviq thotë se kjo do të ishte një “vendim i njëanshëm vetëm për poena parazgjedhor”

“Mendoj se shqiptarët duhet të jenë më shumë të shqetësuar në lidhje me Prokurorinë Speciale në Hagë, e cila do të shqyrtojë raportin e Dik Martit. Prokurori i ri ka kërkuar dokumente nga Beogradi, të cilat po dërgohen përmes Delegacionit të BE-së në muajt e fundit dhe një numër i madh dëshmitarësh po presin aktakuzën për të dhënë dëshmi “, tha Kuburoviq.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close