Tahiri:Do të angazhohem që së shpejti eshtrat e Hasan Prishtinës të kthehen në Vushtrri

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, i shoqëruar nga sekretari i Bashkisë së Kukësit Bujar Muçmata, sot ka bërë homazhe pranë varrit të patriotit Hasan Prishtina, në varrezat e Dëshmorëve në qytetin e Kukësit.

Homazhet janë bërë në kuadër të “Javës së Hasan Prishtinës”, aktivitet ky që tani e sa vite tradicionalisht mbahen në qytetin e lindjes së një prej patriotëve më të mëdhenj që kishte Kombi shqiptar, siç është Hasan Prishtina.

Krahas inaugurimit të sheshit dhe shtatores së Hasan Prishtinës që do të bëhet me ceremoni të hënën në 20 vjetorin e Çlirimit të Vushtrrisë, kryetari Tahiri tha se do të angazhohet që së shpejti eshtrat e Hasan Prishtinës të kthehen në vendlindjen e tij në Vushtrri.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close