Zëdhënësi i KFOR-it,Grasso:Ne nuk merremi me spekulimet e pabazuara të Daçiqit

Zëdhënësi i KFOR-it ,Vincenco Grasso i është përgjigjur spekulimeve të ministrit të jashtëm serb Ivica Daçiq se kinse “Prishtina po përgatitë akcione të njëanshme në vVeri të Kosovës”.

Ne nuk komentojmë spekulimet ose informacionet e pabazuara dhe KFOR-i asnjëhere nuk ka marrë informacione të tilla të cilat i sjell Daçiqi.

“Ne jemi dakord me delegatët e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, të cilët gjatë sesionit të fundit vazhdimisht i bënë thirrje të dyja palëve që të përmbahen nga retorika, deklarata dhe veprime nxitëse që mund të rrezikojnë dialogun dhe pajtimin”, thotë Grasso.

përgatitur nga Proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close