Deputetët që nënshkruan shkarkimin e presidentit Ilir Meta,emrat

Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta deri tani ka marrë 34 firma deputetësh.

Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon Braçe, por vihet re mungesa e emrit të kryeministrit Edi Rama.

Mazhoranca miratoi të enjtën në parlament edhe një rezolutë, kundë vendimit të Presidentit Ilir Meta, i cili shfuqizoi dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit, transmeton oranews.

Kryeministri Rama dhe mazhoranca e quajnë vendimin e Presidentit Meta anti kushtetuese.

1-Taulant Balla
2-Erjon Braçe
3-Eduard Shalsi
4-Ervin Bushati
5-Bledar Çuçi
6-Antoneta Dhima
7-Almira Xhembulla
8-Adelina Rista
9-Blerina Gjylameti
10-Edlira Bode
11-Eglantina Gjermeni
12-Elisa Spiropali
13-Elona Hoxha
14-Evis Kushi
15-Klodiana Spahiu
16-Lindita Nikolla
17-Milva Ekonomi
18-Mimi Kodheli
19-Mirela Kumbaro
20-Ogerta Manastirliu
21-Olta Xhaçka
22-Senida Mesi
23-Titiana Piro
24-Vasilika Hysi
25-Vilma Bello
26-Ardiana Jaku
27- Xhavit Busha
28-Luan Duzha
29-Bujar Çela
30-Arben Kamami
31-Anduel Xhindi
32-Ilirjan Pendavini
33-Ardit Konomi
34-Florenc Spaho

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close