Advertisements

Legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthaus, po qëndron në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë.

Edhe pse ende nuk dihet arsyeja e ardhjes në Kosovës për ish kampionin e Bundesligës me Bayern Munich dhe Serie A me Interin, ai këtë vizitë e ka shfrytëzuar për të takuar drejtuesit e FC Prishtinës.

Pas takimit me FC Prishtinës, Matthaus ka zbritur në fushën e stadiumit ‘Fadil Vokrri’, aty ku Kosova po shkruan historinë.

Në ‘Fadil Vokrri’, disa lojtarë të rinj të FC Prishtinës kanë pasur rastin të takojnë Matthaus, i cili me gjasë u ka dhënë ndonjë mesazh të rëndësishëm në hapat e parë të karrierës.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close