Advertisements

I kotë tentimi i erdoganistave;Imamoglu i CHP-së rifiton bashkinë e Stambollit

ATSH-ANSA/ – Rezultatet e para jozyrtare të zgjedhjeve në Stamboll tregojnë se Ekrem Imamoglu i CHP-së kryeson me 53,72% të votave të numëruara deri tani ndaj Binali Yildirim të AK Parti, i cili ka marrë 45,37% të tyre.

”Aktualisht, kundërshtari im Ekrem Imamoglu është duke kryesuar. E përgëzoj dhe i uroj suksese”, tha Yildirim në një konferencë për media në selinë e partisë së tij në Stamboll.

”Sot fitoi demokracia. Sot fituan 16 milionë banorët e Stambollit”, tha nga ana e tij fituesi Imamoglu.

Këto ishin zgjedhje të përsëritura për bashkinë e Stambollit, që edhe më parë u fituan nga Imamoglu me rreth 13 500 vota, pas ankimimit të partisë AK për parregullsi.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close