Advertisements

Lordi britanik Hau,tok me dy “Eurofighter Typhoon”arrin në Podgoricë

Podgorica – Zëvendëskryetari i Dhomës së Lordëve të Paralament të Britanisë së Madhe dhe sekretar i shtetit i mbrojtjes, Zoti Hau, arritën në Mal të Zi dhe me të dy avionë luftarakë “Eurofighter Typhoon”.

Zoti Hau do të takohet me kryeministrin Dushko Markoviq dhe zyrtarët e Ministrisë së Mbrojtjes, njoftoi ambasada britanike ndërsa aeroplanët janë në aeroportin Knjaz Danilo në Golubovci.

“Vizita e Lordit Hau dhe avionëve luftarakë është një shembull tjetër i bashkëpunimit të suksesshëm midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Malit të Zi,” tha Ambasada.
Kjo dëshmon edhe një më të madh të këtij vendi në përqafimin e aleancës atlantike,NATO,dhe vendeve armiqsore ndaj Rusisë.

/Përgatitur nga Proinformacion.com

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close