Advertisements

Mediat nga Beogradi:Vuçiqi merr përsëri lavdrata dhe mbështetje nga Erdogani për “politikën e tij paqësore në rajon”

Mediat nga Beogradi njoftojnë për një telefonatë të përzemërt të presidentit të vendit të tyre,Aleksandar Vuçiq me presidentin tur rexhep erdoganin.Ato nuk e thonë nëse presidenti serb e kishte përkrahur pas humbjes në Stamboll,porse njoftojnë për muhabet të përkrahjes dhe lavdrimeve të ndërsjella në kuadër të mardhënieve bilaterale në rajon.

Erdogan ka mbështetur politikën e paqes dhe bashkëpunimit, me të cilën Presidenti i Serbisë promovon stabilitetin në rajon,thuhet në njoftimin e mediave serbe

Ata ranë dakord se vetëm në këtë mënyrë mund të ofrojnë interes më të madh investues dhe rritje ekonomike.
Pra nëse kjo politikë e Vuçiqit e cila vetëm paqesore nuk është e shpallet si e tillë mga Erdogabi ,kur dihen sjelljet e saj ndaj Kosovës si dhe paraqitjet e tija pothuajse të përditshme ku ai glorifikon ushtrinë e serbisë si dhe aranzhmanet për blerjen e armëve të reja,atëhere ska çfarë ti shtohet më shumë.

Presidenti Vuçiq dhe Erdogan shprehën kënaqësinë e tyre për vazhdimin e vazhdueshëm të dialogut politik dhe bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.Po pra ,miqësitë ndihmojnë njëra tjetren edhe në zhvillim!

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close