Veseli urime artistëve dhe sportistëve:”Ata nga sot do të gëzojnë mbështetje më të madhe buxhetore”

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka uruar të gjithë sportistët dhe artistët e Kosovës të cilit nga sot do të gëzojnë mbështetje më të madhe buxhetore, pas ndryshimeve përkatëse të legjislacionit për sponsorizime.

Nëpërmjet një statusi në faqen e tij në Facebook, Veseli ka uruar të gjithë sportistët dhe artistët, të cilët siç ka thënë ai meritojnë përkrahje e të cilët po e bëjnë vendin krenarë me punën dhe sukseset e tyre.

“Nga sot nis një etapë e re e përkrahjes meritore për sportistët dhe artistët tanë, të cilët çdo ditë e më shumë po na bëjnë krenarë brenda dhe jashtë vendit. Falënderoj të gjithë deputetët që votuan për harmonizimin e Ligjit për Sponzorizime në Sport dhe Kulturë, me Projektligjin për Tatimin në të Ardhurat e Korporatave”, ka shkruar Veseli.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close