Advertisements

Ivica Daçiq shkatërron 100 dollarëshin,reagon ambasada amerikane :Ai do të duhej të mendojë për veprimet e tija

Ambasada amerikane në Serbi ka reaguar ndaj veprimeve të ministrit të jashtëm serb Ivica Daçiq i cili iu ka bashkuar një iniciative interneti të nacionalistëve serb ku në një milion banknota të shkruhet ” “Kosovo je Srbija” në mënyrë që sipas tyre kjo të shihet sa më shumë në tërë botën.

Nga ambasada amerikane në Beograd kanë porositur që Ivica daçiq do të duhej të mendojë në veprimet e tija,pasi që ai në një banknotë 100 dollarëshe kishte shkruar në çirilicë “Kosovo je Srbija” si dhe kishte vënë nënshkrimin e tij të njejten.

“Në vend që të shkatërrojë kartëmonedhën me imazhin e një shkencëtari dhe burrështetas të madh amerikan Benjamin Franklin, ministri Daçiq ndoshta do të duhej të mendonte për deklaratën e tij:” lufto me teket tuaja,e rri në paqe me fqinjët tuaj “, thuhet në përgjigjen e Ambasadës së SHBA në Beograd për Radio Evropa e Lirë (RSE)./Pi

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close