Advertisements

Kongresisti amerikan Burchett :Bastardët serb të cilët dhunuan në Kosovë po mendojmë se si t’i sjellim para drejtësisë

Editor

Kongresisti amerikan nga Tennessee ,Tim Burchett pas një takimi me ish presidenten e Kosovës Atifete Jahjaga ka nxjerrë pjesë të bisedës nga takimi duke thënë se kishin folur për “ndytësirat nga Serbia”.

Ai këtë e ka ndarë me opinionin në Twitter,ku përcjellësit e tij ai përmes një video i ka njoftuar në lidhje me takimin me jahjagën të cilën ai e ka cilësuar “të përzemërt”.

“Kam takuar ish-presidenten e Kosovës, ajo është një zonjë mjaft e përzemërt, kemi biseduar për atë ndyrësirë në Serbi, për krimet e tyre të luftës, veçanërisht përdhunimin, ata janë një popull i tmerrshëm”, tha Burchett .

Ai tha se bisedoi me Jahjagën për krimet e luftës që, siç tha ai, “i kanë bërë bastardët në Serbi që askush nuk dëshiron të sjellë para drejtësisë”.

“Ne folëm për krimet e tmerrshme që bënë serbët, veçanërisht për përdhunimet e neveritshme dhe për të gjitha krimet e tjera të luftës që ata bënë atje.Janë një popull i tmerrshëm, tani ne të gjithë po mendojmë se si t’i sjellim ata para drejtësisë.” Sipas mendimit tim ata nuk kanë shumë guxim, serbë kanë guximin për të zgjidhur krimet e luftës, por unë shpresoj se do t’i shtyjmë ata, “tha Burchett ./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements
Next Post

Me udhëheqës qorra të politikës , një popull i tërë mund të përfundojë në humnerë

Shkruan: Prof. Abdulla MEHMETI Një ushtri më e vogël përballë një ushtrie më të madhe mund ta fitojë betejën jo vetëm në saje të rrethanave dhe fatit, por kur atë e dominon me vlera të tjera në fushën e betejës, […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close