Advertisements

Mediat:Ragmi Mustafa ka paditur ministrin serb të mbrojtjes Aleksander Vulin

Presidenti i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve të Luginës, Ragmi Mustafa, tha se ka ngritur një padi kundër Alexander Vulinit sepse ai përdori termin vulgar dhe ofendues ” Shiptar”.

Mustafa këtë e ka parë si “institucionalizim të gjuhës së urrejtjes kundër shqiptarëve” dhe përhapjen e fobisë ndaj shqiptarëve në Serbi.

Mediat njoftojnë se padia u paraqit më 25 qershor,në Gjykatën e Lartë në Beograd.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close