Advertisements

Rowling:Katër libra të rinj të Harry Potter

Editor

/ATSH/ – JK Rowling publikoi edhe katër libra të rinj të Harry Potter. Librat do të publikohen gjatë këtij muaji duke i dhënë mundësinë lexuesve të zbulojnë më tepër për ‘historinë e pasur të magjisë’.

Librat do jenë online dhe çdokush mund t’i lexojë në website-n e Rowling, Pottermore.

Secili prej tyre do flasë për botën e magjisë dhe rreth mësimeve të studiuara në Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry. Vëllimet do titullohen: “Harry Potter: A Journey Through…”

Dy librat e parë do dalin më 27 qershor, ndërsa libri i tretë dhe i katërt do vijë në versionin online së shpejti.

Ata do jenë në dispozicion fillimisht në anglisht, frëngjisht, italisht dhe gjermanisht.

Loading...
Advertisements
Next Post

Shtetet e Bashkuara nisin hetime ndaj kompanive më të mëdha të teknologjisë

Ligjvënësit amerikanë hapën hetime ndaj disa kompanive më të mëdha të teknologjisë në botë. Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve premtoi se do të rishikojë “nga fundi në krye fuqinë e tregut, që kontrollohet nga platformat gjigante të teknologjisë”. […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close