Advertisements

Slobodan Petroviq i SLS i ankohet ambasadorit amerikan,Philip Kosnett

Editor

Kryetari i Partisë së Pavarur Liberale serbe (SLS), Slobodan Petroviq u takua sot me ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, me të cilin ka biseduar për situatën aktuale në Kosovë dhe problemet me të cilat përballen komuniteti serb.

Ai me këtë rast shprehu shqetësimin rreth retorikës ndezëse ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, si dhe keqtrajtimin e zyrtarëve të lartë të Partisë së Pavarur Liberale në vendkalimet në Serbi nga pjesëtarë të BIA-s dhe Ministrisë së Brendshme të Serbisë.

Petroviq rikujtoi se aspirata e përbashkët e Partisë së Pavarur Liberale gjatë gjithë këtyre viteve është për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë, në mes të të gjitha komunitetet.

Në takim u bisedua edhe për mundësitë e përmirësimit të bashkëpunimit në fusha me interes të përbashkët për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Intervistë me Bedri Islamin: E vërteta konfliktit aktual mes Hashim Thaçit dhe Sali Berishës.

Rrënjët e hershme të konfliktit aktual mes Hashim Thaçit dhe Sali Berishës. E vërteta sipas Bedri Islamit, shkodranit që në vitet 90-të iu besua drejtimi i organizatës ilegale nga ku më pas lindi dhe UÇK-ja. Takimi sekret me Ramiz Alinë […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close