Advertisements

Vazhdojnë përballjet fizike në procesin zgjedhor përbrenda LDK-së

Një anëtar i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mati, me inicialet B.A, është arrestuar dje pasdite nga Policia e Kosovës, pasi nëpërmjet rrjeteve sociale ka kërcënuar anëtarët e grupit tjetër nga po kjo parti.

Kështu raporton KosovaPress-it, sipas së cilit, anëtari i LDK-së, emri i të cilit është i njohur për redaksinë, po mbahet në paraburgim prej 48 orëve.

Përndryshe, në degën e tretë, e cili njihet si degë e Ibrahim Rugovës, janë dy grupe, njëri i Arban Abrashit dhe tjetri i Hazir Borovcit.

Tensionet dhe përleshje fizike po ndodhin shpesh në degë dhe nëndegë të LDK-së që prej se ka filluar procesi zgjedhor në këtë parti.

Një përleshje serioze fizike mes anëtarëve të LDK-së ka ndodhur edhe në nëndegën e LDK-së në Koshare, siç mund të shihni në videot më poshtë.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close