Advertisements

Biskota me mollë

Editor

120g sheqer
– ½ lugë çaji ekstrakt vanilje
– 4 vezë
– 200g margarinë
– 500g miell
– 1 lugë çaji pluhur gatimi
– 3 mollë

Instruksionet:

– Përzieni vezët, sheqerin dhe vaniljen
– Shtojeni margarinën dhe përzieni prapë
– Shtojeni miellin dhe pluhurin e gatimit dhe përzieni me lugë
– Qëroni mollët, preni në kuba të vogël dhe shtoni në përzierje
– Përzierjen vendoseni në furrë gatimi. Keni kujdes të mos i vendosni biskotat afër njëra-tjetrës. Piqeni në 200 gradë Celsius për 10-15 minuta.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements
Next Post

Puding çokollate me banane

Më poshtë e keni një recetë të lehtë dhe të shijshme të pudingut me banae që mund ta përgatitni bashkë me fëmijët tuaj. Përbërësit: – 3 banane – 4 lugë çaji krem – 250 g çokollatë e shkrirë Instruksionet: – […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close