Advertisements

Qytetari turk ,pjek byrek për Putinin në shenjë falenderimi për raketat S-400

Hasan Adzar, një pastiqer nga qyteti turk Bursa, torta e të cilit hyri në librin e rekordeve të Ginisit, synon të pjek një byrek tradicional turk për presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, me rastin e dërgimit të sistemeve raketore anti-ajrore ruse S-400 në Turqi.

“Fillimi i dërgesës së sistemeve të mbrojtjes ajrore në S-400 për Turqinë, për të cilin ishte folur kaq shumë në vendin tonë, ishte një lajm i mirëpritur për ne, duke kuptuar se sa e rëndësishme është për sigurinë kombëtare të vendit tonë, si dhe për marrëdhëniet midis Turqisë dhe Rusisë, dua të jap kontributin tim në zhvillimin e marrëdhënieve midis vendeve tona, prandaj unë do të investoj të gjitha përpjekjet e mia prandaj do ta pjek dhe do të piqem të dërgoj në Kremlin një byrek tradicional – personalisht Vladimir Putinit, “, ka thënë Adzar për media.

/Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close