Advertisements

Ministrja Spiropali:Për të realizuar shpresën europiane,referencë Ismail Kadare

ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë, Elisa Spiropali tha sot se asnjë shpresë nuk është e parealizueshme për një Shqipëri europiane, duke iu referuar një figure të rëndësishme të letrave shqipe, Ismail Kadare.

“Me një Gjeni dhe një Zonjë të kësaj lartësie, asnjë mundim nuk është i kotë, asnjë lodhje nuk është e tepërt, asnjë shpresë nuk është e parealizueshme për një Shqipëri europiane, të begatë dhe të qytetëruar”, theksoi Spiropali.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close