Advertisements

Pse politika e Kosovës nuk komunikon shpirtnisht me Perëndimin!?

Politika e Kosovës nuk komunikon shpirtnisht me Perendimin, nuk e luan rolin e viktimës por të arrogances , është e brumosur në mentalitietin Komunist dhe islamist.

Keto politka të pas luftës nuk mund të quhen patriotike për deri sa kanë largu popullin nga vendi në forma të ndryshme.

Hero ose deshmor mundesh mu ba per 1 jave , por burra te mirë dhe atdhedashes sfidohesh tane jeten.

Keto burra qe ka sot kombi janë fluska bore që nje diell i lehte i shkrinë dhe i ban uje dhe përralle duke i futë në luftë me vehtëveten.

Ne veternik e lejuat ndertimin e xhamise turke e kendej flisni për patriotizem me vlera Evropiane .

Kjo i bjen të vras natën dhe të vajtoj ditën.

Perëndimi nuk i don njerëzit e ligj ose politikanët që nuk e dinë diagnozën e smundjes vdekje prurëse !

Kam pasë mik nga paralufta të ndjerin patriotin Gani Syla, shpesh herë na thonte :merreni një kalendar dhe shiqoni datat se ne cilat ditë keni ba diqka për Kosovën dhe pastaj flisni.

E nëse ju pyte dikush diçka ju përpos krimit fizik ekonomik korrupcionit , shantazheve të ndryshme nuk keni ba asgje.

Historia do ju fute si tradhtar se me nje dite pune nuk mbulohet viti!!!

/nga Sali Bislimi

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close