Advertisements

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Mickoski:Kam komunikim me Ali Ahmetin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në intevistë për Tv Alsat ka deklaruar se nuk e përjashton mundësin për organizimin e protestave opozitare, duke theksuar se të njëjtat do të jenë të qeta dhe demokratike.

Ndërsa i pyetuar se cilat janë raportet e VMRO-DPMNE-së me partitë shqiptare, Mickoski ka pohuar se ka komunikim dhe se ai si liderë partiak takohet me liderët shqiptar.

“Kemi takime, bisedojmë. Shqetësimet janë të pranishme edhe në njërin edhe në tjetrin tabor. Kemi të njëjtin telash, ndërsa telashi e ka emrin Qevria aktuale e Republikës së Maqedonisë. Kuptohet që komunikojmë. Edhe me BDI-në kemi komunikim. Në kuadër të Parlamentit, grupet parlamentare komunikojnë. Unë kam komunikim edhe me zotin Ali Ahmeti”, ka thënë Mickoski midis tjerash në intervisë.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close