Advertisements

Kryeheroi shqiptar ,Gjergj Kastrioti-Skenderbeu ,mbrrin në Triesh të Tuzit në Mal të Zi

Shqiptarët e Malit të Zi gjithnjë e më shumë po zgjohen nga gjumi letargik dhe po i kthehen vlerave kombëtare,duke shfaqr ndjenjat e tyre për kombin si dhe duke vendosur shtatore e flamuj për të rikthyer identitetin e nënkëmur.

Kështu edhe në Triesh të komunës së Tuzit ka mbrri busti i heroit të madh kombëtar shqiptar ,Gjergj Kastriotit,i cili së shpejti do të vendoset në oborrin e shkollës e cila mban emrin e kryeheroit,me një ceremoni festive./Proinformacion.com

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close