Advertisements

Kryeministri Rama :Ftesat nga Haga janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare

Editor

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot për thirrjen nga Gjykata Speciale e Hagës të kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, i cili dha dje dorëheqje.

Përmes një postimi në ‘Twiter’, Rama thotë se këto ftesa nga Haga janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë duke bërë sikur jeton në botë tjetër dhe jo ne atë shqiptare.

“Këto ftesa në radhë nga Haga për protagonistët e UÇK, janë një sfidë e re e çdonjërit prej të thirrurve, në vazhdën 20-vjeçare të betejës së pasluftës, për të provuar deri në fund pafajësinë e tyre. Por janë edhe një sfidë e papërfunduar kombëtare në anën e duhur të historisë’, shkruan Rama në Twitter.

Loading...
Advertisements
Next Post

Lamtumir Ramush në luftēn e radhës, “mirëserdhe” në betejën e re!

Nga Fadil Maloku Ramushin  si kryeministër,s’duhet vajtuar askush, pērveç; miqëve lokal dhe atyre global,të cilët u dakorduan për ta mos kontestuar si kryeministër (me shpresën se;ai si demarkacionin, ashtu edhe  ndrrimin e kufijve do ta qonte deri në fund), si edhe deputetëve […]
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close