Advertisements

Më 1 gusht,mbahet Akademi shkencore në 100-vjetorin e vdekjes së Kolë Bojaxhiut

Me rastin e 100-vjetorit të vdekjes së veprimtarit Kolë Bojaxhiu, i ati i humanistes së madhe shqiptare Shën Tereza, Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup dhe IN Shtëpia Përkujtimore e Nënë Terezës – Shkup, organizojnë Akademi shkencore.

Më 1 gusht 2019 (e enjte), prej ora 10:00 në IN Shtëpia Përkujtimore “Nënë Tereza” në Shkup do të mbahet Akademia shkencore, kurse prej ora 13:00 do të bëhen homazhe te varri i Kolë Bojaxhiut në varrezat katolike në Butel të Shkupit.

 

Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close