Advertisements

Puding çokollate me banane

Më poshtë e keni një recetë të lehtë dhe të shijshme të pudingut me banae që mund ta përgatitni bashkë me fëmijët tuaj.

Përbërësit:

– 3 banane
– 4 lugë çaji krem
– 250 g çokollatë e shkrirë

Instruksionet:

– Qëroni bananet dhe shtypni derisa të marrin formën e puresë

– Kombinojeni çokollatën dhe kremin

– Shtojeni përzierjen e çokollatës me krem në purenë e bananes

– Përzierjen e fituar futeni në frigorifer për 1 orë. Deserti është gati.

Loading...
Advertisements
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close