Ultimate magazine theme for WordPress.

Ambasadori Dedaj vizitoi ish-ushtarin e UÇK-së ,Tomor Morinën në paraburgim

Ambasadori i Kosovës në Shkup Gjerd Dedaj vizitoi ish-ushtarin e UÇK-së Tomor Morina i cili ndodhet në paraburgim për ekstradim në Maqedoninë Veriore.

Ai përcolli se ishte i kënaqur me trajtimin dhe se priste të lirohej Morina . “Tomori është mirë, ai është shumë i qetë … Ne presim që ai të kthehet në familjen e tij dhe në Kosovë shumë shpejt!”, Ka shkruar Dedaj në Facebook.

Ambasadori i Kosovës në Shkup, siç raportohet nga media lokale, shprehu falënderimet e tij për institucionet e Maqedonisë Veriore dhe administratën e burgut në Shkup për trajtim të drejtë dhe miqësor dhe për lejimin e tij për të vizituar ish-pjesëtarin të UÇK-së të arrestuar nga policia maqedonase,i cili po kërkohet nga Serbia për ekstradim.

//Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close