Advertisements

Daçiq paralajmëron “ofansivë të fortë ” të Serbisë pro Trumpit dhe kundër Kosovës

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq ka thënë se do të organizojë serbët që jetojnë në Shtetet e Bashkuara për të votuar Donald Trumpin në zgjedhjet presidenciale të vendit.

Daçiq i tha Telegrafit Serb se “nëse do të jemi të zgjuar, do të krijonte një pozitë më të mirë për ne në administratën e re të Uashingtonit.

Sipas gazetës, “kjo do të jetë vetëm një pjesë e një ofensive të fortë diplomatik të serbia do ta nisë nkëtë vjeshtë mbi Kosovën, kryesisht në Amerikë./Proinformacion.com

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close