Ultimate magazine theme for WordPress.

Lidhja Demokratike e Kosovës sot mbledh Këshillin e Përgjithshëm të saj në një tjetër takim.

Sipas informacioneve, gjatë këtij takimi do të diskutohet për përgatitjet për zgjedhjet e përgjithshme.

Takimi i Këshillit të Përgjithshëm mbahet në selinë qendrore të LDK-së.

Ndërsa, dje LDK-ja mblodhi kryesinë e vjetër për të diskutuar mbi situatën politike në vend dhe organizimin për zgjedhje të parakohshme.

Megjithëse u raportua se në këtë takim do të propozohen emrat për kryesinë e re, nënkryetarët e partisë dhe të kandidatin për kryeministër, kjo u mohua nga zëdhënësi, Besian Mustafa.

Ai në një prononcim për media tha se të vetmet pika që janë diskutuar në kryesinë e LDK-së janë shpërndarja e Kuvendit të Kosovës që pritët të ndodhë me 22 gusht dhe përgatitjet për zgjedhje të reja.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close