Advertisements

Basha (PDK) :Kriza do të përfundojë me politikanë me pranga në duar

Partia Demokratike po përgatit një plan për të luftuar krimin e organizuar, kur të vijë në pushtet.

Kryetari Lulzim Basha ka theksuar se “përqendrimi do të jetë te paraja, ndiq paranë.”

Sipas Bashës, plani i demokratëve do të bëhet me dije në muajin shtator.

“Ndërkohë ka nisur hartimi për disa ligje për luftën kundër krimit dhe parave të krimit”, tha Basha.

Kryeopozitari paralajmëroi edhe një paketë ligjore për deklarimin e aseteve për politikanët dhe funksionarët publikë.

“Shqipëria do të kthehet në ferrin e organizatave kriminale dhe politikanëve të korruptuar. Kriza politike do të përfundojë me politikanë me pranga në duar. Kjo do të jetë garancia që kriza të mos përsëritet”, theksoi Basha.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close