Advertisements

50 mijë qytetar rus në protestat antiqeveritare në Moskë

Dhjetëra mijëra protestues morën pjesë në një protestë në Moskë duke kërkuar kushte të drejta për zgjedhjet lokale.

Ishte protesta e katërt e madhe në muajin e fundit që bën thirrje që kandidatë të pavarur të jenë në listat e votimeve në zgjedhjet e ardhshme.

Kjo protestë mori leje nga autoritetet e qytetit, ndryshe nga dy mitingjet e mëparshme që përfunduan me dhunë dhe arrestime.

Organizatorët thonë se përkundër shiut të madh, morën pjesë gati 50,000 njerëz.

/Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close