Ambasadori Scott:Ka ardhur koha për t’i dhënë fund konfliktit të viteve të 90-ta

Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, ka përshëndetur qëndrimin e përbashkët të shteteve të Kuintit, përmes së cilit u kërkua që Kosova dhe Serbia të vazhdojnë bisedimet.

Në profilin e tij në Twitter, Scott ka bërë thirrje që t’u jepet fund konflikteve të viteve ’90-të.

“Ka ardhur koha për t’u dhënë fund konflikteve të viteve ’90-të. I bëj thirrje Kosovës dhe Serbisë që ta rihapin sa më shpejt dialogun e sponsoruar nga BE-ja dhe të përmbahen nga ndërmarrja e hapave që e bëjnë të pamundur arritjen e një marrëveshjeje” shkruan Scott.

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close