UEFA zbulon kandidatët për çmimin e lojtarit më të mirë

ATSH-AFP/ – Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Virgil Van Dijk janë në listë për çmimin e lojtarit më të mirë të UEFA-s që do të jepet më 29 gusht në Monako.

Messi (Barcelonë), Ronaldo (Juventus Torino) dhe holandezi Van Dijk, i cili fitoi Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës dhe 55 gazetarë.

Tek femrat, juria ka zgjedhur tre lojtare të Lionit, fitues i Ligës së Kampionëve, anglezen Lucy Bronze, norvegjezen, Ada Hegerberg dhe francezen, Amandine Henry.

Laureatët do të njoftohen më 29 gusht gjatë fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve.

Në vitin 2018, u zgjodh kroati Luka Modric (Reali Madrid) dhe danezja, Pernille Harder (Wolfsburg).

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close