Ka vdekur aktori i madh Hollywoodian ,Peter Fonda (Easy Rider )

Ka vdekur njëri nga aktorët e mëdhenj të periudhës së artë të Hollywoodit ,Peter Fonda i cili u bë i njohur me rolin kryesor në filimin “Easy Rider ” nga viti i shekullit të kaluar 1969.Ai vdiq në shtëpinë e tij në Los Angeles në moshën 80 vjeçare ,është njoftuar sot nga rrethi i tij.

Ai i takonte një familje të madhe aktorës po ashtu të mëdhenj.Ishte Djali i aktorit legjendar Hollywoodian, Henry Fonda, vëllai i vogël i Jane Fondas dhe babai i Bridget Fonda.
Peter Fonda vdiq nga kanceri në mushkëri, sipas një deklarate të nënshkruar nga familja e tij.

//Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close