Advertisements

Pompeo:Me Vuçiqin kishim bisedë produktive,normalizimi i marrëdhënieve të serbisë me Kosovën do të forcojë stabilitetin Ballkanit Perëndimor

Pas takimit të sontëm me presidentin e Serbisë Aleksandër vuçiq,përmes Twitterit është prononcuar sekretari amerikan Mike Pompeo i cili ka shkruar se me Vuçiqin kishin një bisedë produktive për dialogun e serbisë me Kosovën si dhe anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Euroopian.

Ai më tutje ka shkruar duhet të vijë deri te normalizimi i mardhënieve në mes të këtyre dy vendeve fqinje.
“Normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën do të forcojë stabilitetin dhe prosperitetin e Serbisë, Ballkanit Perëndimor dhe komunitetit transatlantik,” tha Pompeo.

//Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close