Advertisements

Avdullah Hoti:”Kryeministri për LDK-në”

Ish-shefi i Grupit parlamentar të LDK-së,Avdullah Hoti, ka treguar se për çfarë janë dakorduar në mbledhjen e sotme të kryesisë së partisë. 

Ai në një shkrim në profilin e tij zyrtar në Facebook, ka thënë se janë pajtuar që në asnjë mënyrë të mos futen në koalicion me PDK-në, ndërkohë në mbledhjen e radhës të Këshillit të Përgjithshëm do të diskutohet për koalicionin e mundshëm me partinë e Albin Kurtit.

Hoti gjithashtu ka konfirmuar se diskutimet për mandatarin e LDK-së për kryeministër do të mbyllen të hënën.

Megjithatë ai nuk ka dhënë asnjë detaj rreth mungesës së Lutfi Hazirit dhe Agim Veliut në mbledhjen e sotme.

 

Shkrimi i plotë:

Sot, ne mbledhjen e pare te Kryesisë se re te LDK-se u dakorduam se:

– nuk do te kemi koalicion me PDK-ne ne asnjë situate,

– ne mbledhjen e radhës te Këshillit te Përgjithshëm do te diskutohet për koalicionin e mundshëm me Vetëvendosjen,

– posti i kryeministrit i takon partisë me te madhe – LDK-se, dhe

– diskutimet për mandatarin e LDK-se do te mbyllen te hënën.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close