Advertisements

Mediat :Presidenti brazilian Jair Bolsonaro po punon në mënyrë aktive për të sabotuar përpjekjet për të ruajtur Amazonen!

Mediat pretendojnë se , kanë zbuluar dokumentet e publikuara ku tregohet se Presidenti brazilian Jair Bolsonaro po punon në mënyrë aktive për të sabotuar përpjekjet për të ruajtur Amazonin!

Përkatësisht, qeveria braziliane planifikon të ndërtojë ura, autostrada dhe hidrocentrale në pyjet më të mëdha në botë dhe për këtë ‘neutralizon presionin ndërkombëtar’ për të ruajtur Amazonen, raporton Independent.

Dokumentet sekrete janë lëshuar nga portali openDemocracy, mu në mes zjarreve shkatërruese që po gëlltisin Amazonin. Qendra e hulumtimit të hapësirës në Brazil ‘Inpe’ raportoi se Amazonen e goditën vetëm këtë vit 72.843 zjarre , një rritje prej 84% në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

//Përgatitur nga Proinformacion.com

 

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close