CNN: Në dilemë rizgjedhja e Trumpit

ATSH-ANSA/ – Edhe 14 muaj nga zgjedhjet presidenciale amerikane, që do të zhvillohen më 3 nëntor të vitit 2020, gjashtë në 10 amerikanë thonë se Donald Trump nuk meriton të rizgjidhet, sipas një studimi të gjigantit informativ amerikan, CNN.

Sidoqoftë, sipas një sondazhi, rezulton se popullariteti i manjatit mbetet i qëndrueshëm në krahasim me anketën e mëparshme të gushtit, me 39% që miraton punën e presidentit dhe 55%  që nuk e aprovojnë atë.

Në të njëjtën periudhë të presidencës në 2003, 52% e amerikanëve donin rizgjedhjen e George W. Bush dhe në 2011 rreth 50% deklaruan se Barack Obama nuk e meritonte një mandat të dytë./

 

Advertisements

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close