Advertisements

“The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve nga dueli Angli – Kosovë.

“The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës.

E përditshmja prestigjioze britanike ka vlerësuar paraqitjet e të dyja skuadrave në ballafaqimin e fituar nga Anglia me rezultat 5:3, transmeton lajmi.net.

Këto janë notat e përzgjedhura nga “The Guardian”.

Anglia:

Jordan Pickford 6, Trent Alexander-Arnold 6, Michael Keane 4, Harry Maguire 4, Ben Chilwell 6, Declan Rice 6, Jordan Henderson 6, Ross Barkley 5, Raheem Sterling 9, Harry Kane 8, Jadon Sancho 8.

Kosova:

Arijanet Muric 6, Mergim Vojvoda 2, Amir Rrahmani 4, Fidan Aliti 4, Florent Hadergjonaj 4, Idriz Voca 5, Besar Halimi 6, Florent Muslija 5, Bersant Celina 5, Valon Berisha 7, Vedat Muriqi 7.

Loading...
Loading...
Loading...
Advertisements

Comments are closed.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close