Petriçek: Qeveria çeke nuk e ka ndryshuar qëndrimin e saj për Kosovën

ATSH/ – Qeveria çeke nuk e ka ndryshuar qëndrimin e saj për Kosovën, deklaroi ministri i Jashtëm çek, Tomáš Petříček në një postim në Twitter.

”Qeveria çeke, që është përgjegjëse për politikën e jashtme, nuk e ka ndryshuar qëndrimin e saj për Kosovën ose ndonjë prej shteteve të Ballkanit Perëndimor”, shkruan ai.

”Ne do të vazhdojmë të mbështesim dialogun mes Serbisë dhe Kosovës dhe rrugën e tyre drejt Bashkimit Evropian”, thekson Petriçek./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close